Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel zayıflama; Vücudun belli bölgelerinde bulunan fazla yağları yakmak için kullanılan uygulamadır. Fazla kilosu bulunan kişiler hemen zayıflamak ister.

Bu doğrultuda teknolojik cihazlar kullanarak vücutta bulunan fazla yağ tabakalarından kurtulmak mümkündür. Bölgesel zayıflama daha çok basen, göbek, kol ve bacaklarda hedeflenir.

Bölgesel Zayıflama Nasıl Olur?

Fazla kilosu olmayan kişiler vücudun belli bölgelerinde biriken fazla yağlardan kurtulmak amacıyla bölgesel zayıflama yöntemlerini tercih ediyor.

Bölgesel zayıflamada dikkat edilen beslenme alışkanlıklarının dışında yeni geliştirilmiş teknolojik cihazlardan ve ürünlerden de yararlanmak mümkündür. Bu doğrultuda kliniğimizde kullandığımız birbirinden özel ileri düzey seviye sahip cihazlarla zayıflama konusunda etkili sonuçlara imza atıyoruz.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Estetik açıdan kötü bir görüntüye neden olan bölgesel yağlardan kliniğimizde kullandığımız yöntemler sayesinde kurtulabilirsiniz. Cerrahi bir müdahaleye gerek kalmadan vücut şeklini bozan ve kötü bir görüntüye neden olan bölgesel yağlar, sağlık açısından da risk oluşturur. Kliniğimizde en çok tercih ettiğimiz bölgesel zayıflama yöntemleri şu şekildedir:

  • Mezoterapi: Etkili sonuçlar doğuran mezoterapi yöntemini kalça ve basen bölgesinde etkili bir şekilde kullanıyoruz. Yağ eriten bileşenleri küçük iğneler aracılığıyla dirençli yağlar üzerine enjekte ediyoruz. Hazırladığımız karışımlar yardımıyla vücutta sıkışan yağ hücreleri erimeye başlar.
  • Soğuk Lipoliz: Soğuk lipoliz yağ yakıcı maddelerin küçük iğneler yardımıyla fazla yağların olduğu alanlara enjekte edilmesidir. Bu doğrultuda yağlanmanın biriktiği noktalara kontrollü bir şekilde enjekte ettiğimiz maddeler yardımıyla yağ hücrelerinin erimesini sağlıyoruz.
  • Liposuction: Liposuction yönteminde vücutta biriken yağları önce eritiyoruz ardından ise vakum yardımıyla çekiyoruz.
  • BP Serumla Bölgesel İncelme: En yeni ve en gelişmiş tekniklerden biri olan BP serumla bölgesel incelme son derece güvenilir ve kalıcı bir uygulamadır. BP serum içerisinde bulunan lipaz maddesi fazla yağları yakarak eritir. Bu nedenle BP serum zayıflama yöntemleri içerisinde önemli bir yere sahiptir.
  • Karboksiterapi: Karbondioksiti kullanıldığımız bu yöntemde kan dolaşımını hızlandırmak ile beraber bölgesel metabolizmayı da hızlandırıyoruz. Uygulama sırasında kullandığımız özel cihaz ve saf karbondioksit gazı ile fazla yağları vücudunuzdan atıyoruz.
  • Ultrashape: Ultrasonik ses dalgalarını kullandığımız bu yöntemle hedeflenen bölgedeki yağları yok ediyoruz. Bu işlem sırasında çevre dokulara zarar vermiyoruz.

Bölgesel Zayıflama Yorumları

Günümüzün en büyük problemlerinden biri de hızlı alınan kilolardır. Kilo almak her ne kadar hızlı gerçekleşse de kilo vermek bir o kadar zordur. Fakat günümüzde zayıflama amacıyla kullanılan son sistem yeni teknolojik yöntemler kalıcı sonuçlar veriyor. Bu doğrultuda zayıflama yöntemlerini kullanarak zayıflayan kişiler bu hizmetlerden duydukları memnuniyeti yorumlayarak zayıflamayı hedefleyenlere yol gösteriyor. Bölgesel zayıflama hakkında merak edilen tüm sorular hakkında birçok yorum için kliniğimize bekleriz.